بیمه عمر در جهان

بیمه عمر در جهان

در میان همه انواع رشته های بیمه ای، بیمه عمر به خاطر اینکه مستقیما با زندگی همه افراد در ارتباط است برای همه شرکت های بیمه ای در همه کشور های جهان که باشد موثر می باشد ، هر فردی با خرید این بیمه نامه می تواند یک سرمایه قابل توجهی را برای آینده خود و خانواده اش داشته باشد، تاثیر مالی و اقتصادی بیمه عمر برای همه خانواده ها کاملا مشخص است ، بر اساس بررسی های جهانی که در میزان گسترش بیمه انجام شده ، کشور ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان بسیار امار پایینی دارد.

فاکتورهای مهمی در بررسی این امار وجود دارد ، همچون افزایش امید به زندگی، افزایش میزان سواد زنان ، حتی داشتن سیستم های امنیتی و اجتماعی می تواند در این راستا موثر باشند. شاید داشتن ساختار ها و بستر های لازمه برای داشتن بیمه عمر می تواند کمک شایان دیگری برای این مورد باشد.

بر اساس تاریخچه بیمه عمر برای اولین بار در سال ۱۵۸۳ در انگلستان مرسوم شد و اولین شرکت بیمه عمر در سال ۱۷۶۲ در انگلستان تاسیس شد ، که مدت بیمه نامه ۱۲ ماه و نرخ حق بیمه ۸ درصد بود.

در ایران اولین نمایندگی شرکت بیمه خارجی به نام ویکتوریا در سال ۱۳۱۴ آغاز به کار کرد که بعد یک سال منحل شد و کل پرتفوی خود را به شرکت بیمه ایران منتقل کرد. که اولین بیمه عمر به صورت مختلط بوده و تا سال ۱۳۳۶ بیمه ایران تنها شرکتی بود که در ایران در زمینه بیمه های عمر فعالیت می کرد.
بعد از انقلاب اسلامی ایران ، شرکت های بیمه همه ملی شدند ولی اکنون با شروع به کار شرکت های بیمه خصوصی در بازار بیمه رشته بسیار فعال شده و رقابت زیادی در بین شرکت های بیمه وجود دارد که همه شرکت ها درصدد هستند که بیمه نامه های عمر را با طرح های مختلف ارائه می کنند

برای داشتن بهترین بیمه عمر و برخورداری از مزایای بیمه عمر می توانید یک مقایسه کامل بین همه شرکت های بیمه داشته باشید البته این مقایسه باید در شرایط یکسان از لحاظ سن بیمه شده، مدت بیمه نامه ، حق بیمه پرداختی، شرایط پرداخت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *