بیمه عمر یا بیمه تکمیلی

بیمه عمر یا بیمه تکمیلی

حتما برای بسیاری از بازاریابان این جمله تکراری است که من بیمه تکمیلی دارم و نیازی به بیمه عمر ندارم. اگر معرفی بیمه عمر به صورت کامل و درست انجام شود ، دارندگان  و خریداران این بیمه نامه می دانند که با خرید بیمه عمر در حال انجام یک سرمایه گذاری هستند، سرمایه گذاری که پوشش بیمه ای هم دارد، پوشش های بیمه ای که در واقع از مزایای بیمه عمر هم هستند، باید بدانید که پوشش های بیمه ای برای بیمه عمر متفاوت است، در قسمت پوشش ها برای بیماری های خاص می باشد. برای ۵ دسته بیماری که معمولا هزینه درمانی بالایی دارد، این بیماری ها شامل همه سرطان ها ، سکته قلبی و سکته مغزی و جراحی باز قلب و پیوند اعضای اصلی بدن می باشد . البته این نکته را در نظر داشته باشید که در ابتدای داشتن بیمه نامه عمر فرد بیمه گذار باید سلامت جسمی داشته باشد . مخصوصا افرادی که حق بیمه های بالاتر پرداخت می کنند و پوشش سرمایه فوت بالایی دارند در بسیاری از شرکت های بیمه چکاپ انجام می دهند.

در بیمه های تکمیلی اوضاع فرق می کند، حق بیمه هایی که پرداخت می کنید بابان هزینه های درمان شما می باشد و در پایان قرارداد که معمولا یک قرار داد یک ساله است اگر حتی استفاده ای از بیمه نامتان نداشته باشید بیاز هم پولی که پرداخت کرده اید سوخت می شود و هیچ مبلغی به شما پرداخت نمی شود. پس یک تفاوت اساسی بین بیمه نامه ای عمر و بیمه های درمانی وجود دارد و از لحاظ ساختار بیمه ای کاملا متفاوت است.
در بیمه عمر حق بیمه ای که پرداخت می شود با در نظر گرفتن پوشش های بیمه ای، اندوخته ای نیز برای شما ذخیره می شود، این اندوخته همان سرمایه گذاری بیمه نامه شماست که با داشتن بیمه عمر استارت می خورد و در در جدول بیمه عمر شما نیز آورده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *