تاریخچه بیمه عمر و سرمایه گذاری:

بیمه های غیر زندگی سابقه طولانی  در صنعت بیمه دارد . از اولین بیمه هایی که برای بیمه های باربری می باشد که حدود ۳۰۰۰ سال پیش مورد استفاده قرار گرفته بود. برای بیمه ها ی زندگی اولین بار برای سربازانی که در جنگ کشته شدند صندوق هایی برای کمک به خانواده این سربازان انجام شد. با گذشت زمان و افزایش جمعیت و پیشرفت هایی که در مبادلات تجاری انجام گرفت بیمه های جدیدی شکل گرفت برای بیمه های عمر نقل شده که اولین بیمه عمر  برای ۴۷۵ سال قبل و برای سال ۱۵۳۸ میلادی توسط یک تاجر برای افراد به صورت بیمه به شرط فوت انجام گرفت.

امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی و حمل و نقل و ارتباطات شکل گرفته انجام خیلی از فعالیت ها بدون انجام بیمه امکان پذیر نمی باشد. در زمینه بیمه نامه های عمر هم از زمان شکل گیری تا الان نیز هر سال طرح های جدیدی را ارائه می دهند که با توجه به نیاز های جوامع و افراد متفاوت می باشد.


 بیمه های عمر در ایران

در ایران اولین بیمه نامه های عمر  توسط یک تاجر تبریزی صادر شد که از نوع مختلط پس انداز بود . شرکت بیمه ایران از سال ۱۳۱۵ برای اولین بار بیمه عمر را به بازار ارائه کرد و بعد از این شرکت ، شرکتهای دیگری وارد بازار ایران شدند و بیمه های عمر را انجام دادند.

با تاسیس شرکت های خصوصی در اوایل دهه ۸۰ در صنعت بیمه در ایران طرح های عالی بیمه ای ارائه شده و شرکت های بیمه عنوان های مختلفی مانند بیمه عمر و تامین آتیه ، بیمه عمر و سرمایه گذاری ، بیمه جامع زندگی ، عمر و تشکیل سرمایه، ارمغان زندگی و … در شرکت های بیمه انجام شده.


مطالب مرتبط:

انواع بیمه عمر

معرفی بیمه عمر

پوشش های درمانی و مکمل